Питання - відповіді

Шановні батьки!
На сайті Клубу «Бджілка Майя» Ви маєте можливість задати питання провідним спеціалістам та консультантам нашого закладу в галузі дитячої та сімейної психології, догляду, виховання, розвитку та навчання дитини.
Для отримання безкоштовної консультації Вам необхідно зареєструватися на сайті, вибрати відповідного фахівця, дати назву власному запитанню , та коротко і по суті сформулювати його. Увага! Онлайн консультація носить швидше загальний характер і не виключає можливості та потреби у додатковій зустрічі з відповідним спеціалістом.

Задати питання

Запитання від Тетяна, вік дитини: 3 роки, поставлено: 17.Гру.2015 - 11:24
Тема: Замкнута
Добрий день. Моєму синові 3 роки. Він погано розмовляє, але після того як почав ходити до дитячого садочка взагалі відмовляється розмовляти. В дома через декілька годин може початт розмовляти тільки з тими хто в будинку. А на вулиці і в садочку мовчить. Почав гратися тільки сам. Що робити підкажіть.
Відповідь:

На це питання ще немає відповіді.

Запитання від Дар'я, вік дитини: 3 роки 4 місяця, поставлено: 26.Жов.2015 - 13:58
Тема: дитячий садочок
Добрий день! У мене хлопчик має проблеми з розвитком. Він ще не ходить на горщик, не дуже акуратно їсть сам і не добре розуміє що від нього хочуть. Є можливість віддати таку дитину до вас у дитячий садочок?
Відповідь:

Доброго дня, вашого опису замало, щоб зробити висновки щодо проблем розвитку. Слід зазначити, що ми не є спеціалізованим центром, який працює з дітками з порушенням розвитку. Але після індивідуальних консультацій з нашим психологом та логопедом, які дають заключення і рекомендують перебування в дитячому колективі. У нас є позитивний досвід діток з відставанням по розвитку, мовленнєвим відставанням, синдромом Дауна. Ми завжди з радістю йдемо назустріч мамам, якщо ми зможемо допомогти. Але кожний випадок треба вивчати окремо. Звертайтесь до нашого адміністратора з описом ваших хвилювань.

Запитання від Светлана, вік дитини: 5 рокы, поставлено: 05.Вер.2015 - 17:35
Тема: дитячий ононізм
Добрий вечер!!!У меня очень непростой вопрос.Моей дочери 5 с половиной лет,она рассказала совсем чужим людям что играя с подружкой (девочка 7 лет),ета подружка заставляла ее снимать трусики и заниматься ононизмом, трогать половие органи.Мне и бабушке она ничего несказала.еще подружка ей сказала что ето хорошо и приятно..я очень переживаю что она начнет ето делать.подскажите что мне делать, что говорить ребенку и сколько времени нам надо чтоби она ето забила???подскажите пожалуйста!
Відповідь:

На це питання ще немає відповіді.

Запитання від Cвітлана, вік дитини: 1 рік, поставлено: 24.Січ.2015 - 12:28
Тема: Ціни
Доброго дня))Скажіть ,будь-ласка,скільки коштують заняття з раннього розвитку дитини?
Відповідь:

Доброго дня, цей розділ створений для батьків, які мають змогу безкоштовно отримати кваліфікові відповіді наших спеціалістів Клубу в напрямках дитячої психології, догляду, навчання (вся інформація надана в описі). Інформація про вартість, розклад та інші адміністративні питання можно поставити за нашими телефонами або в соц. мережах. Будьте уважні!

Запитання від Оксана Сулім, вік дитини: 7 років, поставлено: 22.Січ.2014 - 08:25
Тема: проблеми з дитиною
Доброго дня!Моїй старшій донці через місяць буде 7 років,вона навчається в першому класі!Перед першим вересням,наша сім"я збільшилась на ще одну дівчинку!від того часу донька дуже змінилась!Постійно нас,з чоловіком,ігнорує,на кожне прохання категорична відповідь "НІ"(повірьте,я не перебільшую)Щоб не сказала,все сприймається в сльози!Я думала що це прояв ревнощів до молодшої,але вона любить її до безтями і ми з самого початку вагітності готували її до цього!!В школі навчання взагалі каторга,нічого писати не хоче,відмовляється вчитись читати,ніякі методи впливу не допомагають,можливо ви щось порадите?
Відповідь:

Рішення привести в цей світ ще одну дитину - це рішення дорослих. І тут є важливим етапом підготовки старшої дитини до появи братика чи сестрички. Будь-які зміни в сімейній системі - стрес для дитини. Коли народжується ще одна дитина в сім'ї, то старша може з цим впоратися (при відповідній психологічній підтримці батьків). У Вашому випадку ще й додався стресор - перший клас. Коли стресорів декілька, то не завжди достатньо батьківської підтримки, розуміння і включності. У таких випадках рекомендую звернутися до дитячого психолога для діагностики емоційно-вольової сфери та сімейної системи. Звичайно, є ряд рекомендацій, які Ви можете використовувати вже:
1. Дитина не винна в тому, що виявилася старшою в сім'ї. Назавжди забуваємо фразу "ти ж старша, ти повинна..."
2. При будь-яких сімейних фінансових можливостях передавайте речі від старшої дитини до меншої з її (старшої) дозволу. І тільки тоді, коли замість старих речей у старшої дитини уж з'явилися нові.
3. Коли ми купуємо щось для меншої, обов'язково маєте хоч щось придбати для старшої.
4. Вам нобхідно навчитися розподіляти час і сили так, щоб його вистачало на обох дітей.Старша дитина повинна знати і відчувати, що в житті батьків завжди є ХОЧА Б 10-20 хвилин в день, які вони готові витратити тільки на неї.

   Практикуючий психолог Ірина Музичук.


   

Запитання від Юля, вік дитини: 2,5р., поставлено: 20.Лют.2013 - 13:04
Тема: розвиток мови
Доброго дня.Синочку 2,5рочкі,говорить погано,тількт мама,баба,дід,з нових слів нічого нехоче повторювати,тількі щось по своєму "белькоче".Нас дуже добре розуміє.Скажіть будь-ласка,чи є привід звертатись до спеціалістів?
Відповідь:

Доброго дня! Для того, щоб відповісти на Ваше запитання, слід врахувати декілька аспектів, а саме: як проходила вагітність та пологи, як розвивалась дитина до року (коли почав сидіти, ходити...), які переніс хвороби, чим любить гратися, чи вміє гратись з однолотками, чи був лепет, коли з'явились слова, чи вживає у мовленні жести. Але на мою думку, якщо нові слова не з'являються, слід звернутися до спеціалістів, а саме до невропатолога, логопеда.

Запитання від Света, вік дитини: 3, поставлено: 07.Лют.2013 - 17:06
Тема: Підготовка до школи
Добрый день, моей дочке 3 года, подскажите стоит ли уже сейчас начинать подготовку к школе или с какого возраста наиболее эффективны занятия?
Відповідь:

Доброго дня,СвІтлано! Звісно,вже з 3 рочків можна вивчати букви та рахувати пальчики. Але, щоб не відбити бажання вчитися, такі заняття рекомендовано проводити в цікавій ігровій формі з інтервалами на вільну гру чи музичну і фізичну хвилинки. З 4 років дітки можуть на тривалий час зосереджувати свою увагу на одному завданні і м"язи на руках починають розвиватися швидше,тому і заняття в цьому віці стають ефективнішими. З 1 року в нашому Клубі проводяться заняття з розвитку, де дитина знайомиться з абеткою, основами логіки, математики; займається розвитком мовлення, творчістю та ін. Складність занять залежить від вікової групи та розвитку діток. Ніколи не пізно займатися розвитком своєї дитини, адже ми закладаємо основу для успішного інтелектуальному та творчого розвитку.

Запитання від Юлія, вік дитини: 2 роки, поставлено: 23.Січ.2013 - 14:41
Тема: Істерика
Добрий день, Моєму синочку 2 рочки. Часто він закатує мені істерику, якщо я не купую йому те, що він хоче. Мені досить незручно та соромно, коли він починає кричати в магазині або в іншому людному місці. Як себе правильно вести в таких ситуаціях?
Відповідь:

  Подібна ситуація дуже типова, коли батьківське «ні» зустрічається з дитячим «так». З малечку дитина звикла отримувати бажане за допомогою крику: хоче їсти – кричить, мокрі пелюшки – кричить.. І він дуже чітко слідкує та  вивчає вашу реакцію. Саме в вашому гніві, дратівливості, страху дитина черпає силу та енергію для продовження істерики. І якщо в цей момент ви підете назустріч малюку і скажете йому «Так», де тільки-но було «Ні», дитина ще активніше почне  домагатися бажаного.

  В такий момент пояснити щось малюкові нема сенсу – він вас не чає. Скажіть йому тільки «Мені дуже неприємно. Коли ти заспокоїшся – тоді ми зможемо поговорити» і залиште його на деякий час одного.  Коли він відчує, що нема «глядача» для його «концерту», він скоріше заспокоїться.  Якщо це сталося в людному місці скажіть йому ті ж самі слова, та додайте « Я можу допомогти тобі заспокоїтись – обняти, взяти на руки, поцілувати…, але зробити як ти хочеш (купити, дати щось…) не можу». Намагайтеся бути спокійною при цьому та врівноваженою і зрозумійте, що для вас важніше в цей момент реакція перехожих або взаєморозуміння з сином.