Істерика

Юлія
Вік дитини: 
2 роки
Добрий день, Моєму синочку 2 рочки. Часто він закатує мені істерику, якщо я не купую йому те, що він хоче. Мені досить незручно та соромно, коли він починає кричати в магазині або в іншому людному місці. Як себе правильно вести в таких ситуаціях?
Відповідає Дитячий психолог
Відповідь:

  Подібна ситуація дуже типова, коли батьківське «ні» зустрічається з дитячим «так». З малечку дитина звикла отримувати бажане за допомогою крику: хоче їсти – кричить, мокрі пелюшки – кричить.. І він дуже чітко слідкує та  вивчає вашу реакцію. Саме в вашому гніві, дратівливості, страху дитина черпає силу та енергію для продовження істерики. І якщо в цей момент ви підете назустріч малюку і скажете йому «Так», де тільки-но було «Ні», дитина ще активніше почне  домагатися бажаного.

  В такий момент пояснити щось малюкові нема сенсу – він вас не чає. Скажіть йому тільки «Мені дуже неприємно. Коли ти заспокоїшся – тоді ми зможемо поговорити» і залиште його на деякий час одного.  Коли він відчує, що нема «глядача» для його «концерту», він скоріше заспокоїться.  Якщо це сталося в людному місці скажіть йому ті ж самі слова, та додайте « Я можу допомогти тобі заспокоїтись – обняти, взяти на руки, поцілувати…, але зробити як ти хочеш (купити, дати щось…) не можу». Намагайтеся бути спокійною при цьому та врівноваженою і зрозумійте, що для вас важніше в цей момент реакція перехожих або взаєморозуміння з сином.