проблеми з дитиною

Оксана Сулім
Вік дитини: 
7 років
Доброго дня!Моїй старшій донці через місяць буде 7 років,вона навчається в першому класі!Перед першим вересням,наша сім"я збільшилась на ще одну дівчинку!від того часу донька дуже змінилась!Постійно нас,з чоловіком,ігнорує,на кожне прохання категорична відповідь "НІ"(повірьте,я не перебільшую)Щоб не сказала,все сприймається в сльози!Я думала що це прояв ревнощів до молодшої,але вона любить її до безтями і ми з самого початку вагітності готували її до цього!!В школі навчання взагалі каторга,нічого писати не хоче,відмовляється вчитись читати,ніякі методи впливу не допомагають,можливо ви щось порадите?
Відповідає Дитячий психолог
Відповідь:

Рішення привести в цей світ ще одну дитину - це рішення дорослих. І тут є важливим етапом підготовки старшої дитини до появи братика чи сестрички. Будь-які зміни в сімейній системі - стрес для дитини. Коли народжується ще одна дитина в сім'ї, то старша може з цим впоратися (при відповідній психологічній підтримці батьків). У Вашому випадку ще й додався стресор - перший клас. Коли стресорів декілька, то не завжди достатньо батьківської підтримки, розуміння і включності. У таких випадках рекомендую звернутися до дитячого психолога для діагностики емоційно-вольової сфери та сімейної системи. Звичайно, є ряд рекомендацій, які Ви можете використовувати вже:
1. Дитина не винна в тому, що виявилася старшою в сім'ї. Назавжди забуваємо фразу "ти ж старша, ти повинна..."
2. При будь-яких сімейних фінансових можливостях передавайте речі від старшої дитини до меншої з її (старшої) дозволу. І тільки тоді, коли замість старих речей у старшої дитини уж з'явилися нові.
3. Коли ми купуємо щось для меншої, обов'язково маєте хоч щось придбати для старшої.
4. Вам нобхідно навчитися розподіляти час і сили так, щоб його вистачало на обох дітей.Старша дитина повинна знати і відчувати, що в житті батьків завжди є ХОЧА Б 10-20 хвилин в день, які вони готові витратити тільки на неї.

   Практикуючий психолог Ірина Музичук.