Карантин 2020

Доброго дня, дорогі наші батьки!
Всі ми вперше опинились в непростих обставинах вимушеного карантину. Можу тільки уявити, як непросто було діткам, разом з дорослими, адаптуватися до нових умов ізоляції.

Дякуємо всім, хто приєднався до онлайн спілкування та наших нових занять, адже окрім знань дуже важливо підтримувати емоційний зв’язок з дітками. Поспілкуватись, вислухати кожного як живеться, від чого сумно, від чого радісно… Приємно, що підтримали нашу ініціативу.

Ми з нетерпінням очікуємо послаблень карантину і зустрічі з дітками! Незважаючи на суворе дотримання державних санітарних вимог до початку карантину (сучасні дезінфектори без хлору, постійний режим дезінфекціїї та кварцування, провітрювання, моніторинг стану здоров’я та гігієнічні процедури), ми вже розробили низку нових заходів для посилення безпеки наших діток. Обов’язково ознайомимо кожну сім’ю з запровадженими правилами перед відновленням роботи.

Хочу звернути вашу увагу на такі важливі речі, як підтримка та розуміння переживань своєї дитини в умовах карантину. Впродовж ізоляції кожен з нас стикається з психологічними труднощами, це притаманно не тільки дорослим, а й дітям, адже вони зчитують тривогу, дратуються і не розуміють, чому так швидко все змінилось і що чекати завтра. Впевнена, зараз не час посилювати виховні заходи і активно братись за навчання дитини в умовах карантину. Така стратегія виховання не тільки посилить і так тривожний стан дитини, а може ще й призвести до більш критичних наслідків. Розумію, що вам, дорослим, нелегко і самим. І ви також потребуєте розуміння та підтримки, але дитині надважливо зараз ваше прийняття та спілкування. В часи нестабільності важливо батькам приділяти більше уваги дітям, розмовляти, розпитувати про переживання, давати їм можливість відреагувати, тілесно контактувати (обнімати, гладити, жаліти). А якщо у дітей є можливість покапризувати, пожалітися і бути прийнятими в той же час без покарання, критики або ігнорування – це зможе підтримати дитинку та зменшити тривожний стан та страхи.

Любі батьки, будьте певні, наші педагоги та психологи, за якими так скучили діти, мають достатньо сил та ресурсів зустріти, стабілізувати та відновити психологічний стан наших діток.
Бережіть себе, своїх дітей та близьких!

Очільниця Клубу, психолог

Плісецька Сніжана