Заняття з раннього розвитку

Заняття з раннього розвитку у Клубі "Бджілка Майя" - це комплексні розвиваючі заняття з постійною зміною діяльності: інтелектуальної, музично-ритмічної, творчої для таких вікових груп:

 • з 1 до 3 років - ранкові та вечірні групи "Разом з мамою", 2 рази на тиждень тривалістю 1 година + вільна гра
 • з 3 до 4 років - вечірні групи, група "Після садочку", 2 рази на тиждень, тривалістю 1 година.

Малюки (разом з мамою у групах до 3 років) через знайомство з навколишнім світом розвивають мову, поповнюють словарний запас, формують елементарні математичні уявлення.

                        

Система раннього розвитку Клубу "Бджілка Майя" в Луцьку включає всі розділи людських знань, умінь, навичок:

 • розвиток усіх психічних процесів (пам'яті, уваги, мислення, сприйняття, уяви і мови);
 • формування математичних уявлень, сенсорний розвиток;
 • навчання усного та письмового мовлення (розвиток фонематичного слуху, логопедична ігротека, логоритміка), повідомлення енциклопедичних знань;
 • розвиток дрібної і великої моторики;
 • музичний розвиток, фізичний розвиток;
 • творчий розвиток (навчання ліпленню, малюванню, аплікації, конструюванню);
Всі ігри цих розділів обов'язково містять у собі інтелектуальну задачу, вирішуючи яку, дитина і здобуває потрібні знання, уміння, навички, а паралельно з цим, і це саме головне, у дитини формується:
 • звичка думати;
 • приймати рішення;
 • робити вибір;
 • справлятися зі труднощами.
Що означає ранній розвиток?

Коли варто починати: з народження чи з 6 років, коли дитина йде в школу? Наукою знайдені біологічні підтвердження тому, що на ранніх стадіях розвитку мозок вимагає не тільки живлення, але і стимуляції. Відомі випадки дітей-"мауґлі", коли немовлятами діти потрапляли до диких тварин. Повернувшись в суспільство у віці 7-8 років, ці діти так і не змогли навчитися говорити, читати, писати. Тож, не треба думати, що маленькі діти можуть і повинні лише їсти, спати і гратися. Насправді діти починають вчитися відразу ж після народження. До 6-7 років, коли вони починають відвідувати школу, вони вже засвоїли величезну кількість інформації.

Більше ста років тому було встановлено, що вік від народження до 6 років - вирішальний для всього майбутнього розвитку дитини. З моменту зачаття йде розвиток людського мозку, який поступово сповільнюється. Ефективність навчання і розвитку висока, коли мозок росте, і зменшується при припиненні зростання мозку. Більшість клітин мозку новонародженого не задіяна, але в перші шість місяців після народження мозок досягає вже 50% свого дорослого потенціалу. До трьох років структура мозку формується, зростання завершене на 70-80%, а до восьми - практично закінчується. І саме тому навчанню в перші 3 роки життя слід приділяти особливо велику увагу.

     Чому ж можливості розвитку мозку дитини в звичайних умовах нашого життя реалізуються не повністю? Цей розвиток затримується стереотипами взаємин з дітьми в найважливіший для їх розвитку життєвий період, застарілими моделями виховання. А якщо мозок дитини не був натренований розвиваючою діяльністю протягом перших років життя, йому важче буде досягти високого рівня розвитку, особливо при існуючих методах шкільного навчання. Багато батьків говорять: "Ми хочемо нормальну дитину. Всьому свій час, хай росте, як решта всі діти"; "Мене виховали так, і я відчуваю себе чудово, чому ж це повинно бути недостатньо добре для моєї дитини?". Вони відгороджуються поняттям "норми", щоб звільнити себе від відповідальності за свою дитину. Адже простіше не займатися навчанням своєї дитини, не витрачати на це сили. 

     Але НОРМАЛЬНА дитина хоче розвиватися. Людина завжди прагне до знань. І те, що було добре для батьків, вихованих чверть століття назад, і вже тим більше для пращурів, вихованих більш півстоліть назад, може і не годитися для дітей, народжених на початку ХХІ століття. У наш час з кожним днем зростають вимоги до людини. Виховувати майбутніх дорослих треба так, щоб вони були здатними впоратися з інтенсивністю інтелектуальних і емоційних потоків.

     Ще одне заперечення, яке часто доводиться чути, коли мова йде про ранній розвиток: "Не можна забирати у дитини дитинство". Цікаво, чи хтось намагався це зробити? Хто може усадити дворічну дитину за парту, якщо вона сама не захоче? А кому прийде в голову зажадати від восьмимісячного малюка, наприклад, прочитати щось вголос або зробити звуковий аналіз слова? У перші роки життя дитина сама по собі інтенсивно розвивається, прагне до нового. ЇЇ не потрібно примушувати щось робити, щоб вона до трьох років, наприклад, почала читати. Від батьків вимагається лише розуміння цього і створення відповідних умов для малюка.

     Для того, щоб допомогти батькам малят у вирішенні цих завдань, в Клубі "Бджілка Майя" були розроблені комплексні заняття з раннього розвитку! Приєднйтесь до нашої родини!

Вік від 1 до 4 років